Teisipäev, 1. juuni 2010

Eesti MV rattaorienteerumises

reedest pühapäevani olin saaremaal, võistlesin karujärvel ja käisin Triinul külas. veel tiirutasin veere ja tagamõisa kandis (veere kõrtsi enam pole, aga meri on sadamas endiselt selge). kadakad olid kõik alles ja üleüldse täiesti teine maailm.
autokaaslased olid tohutu vahvad, sõit ei olnud nendega üldse pikk. muide, Maret (N21) ja Taaniel (M18 ja M20) võidutsesid oma vanuseklassides kõigil kolmel päeval.
reedesest sprindist ma osa ei võtnud, sest rahast oli kahju (üks start 155.-).

laupäeval oli lühirada. ma enne olin mõelnud, et ainsana suudan ehk Helenale mingit konkurentsi pakkuda, teistest jään kaugele maha. eesmärgiks oligi peamiselt kogemuste hankimine ja alaga tutvumine. mõtlesin, et mis see siis ära ei ole, päevakutel ja rogainidel olen ju küll rattaga orienteerunud...
aga ülla-ülla, kaart on ju teistsugune! metsa läbitavusele pole eriti tähelepanu pööratud, samas on teed hoopis teistmoodi märgitud. lai metsasiht ja kitsas kruusatee on rattakaardil samasuguse joonega märgitud (kes ei tea - o-jooksu kaardil on nad väga erinevad), juhul kui nende sõidetavus on võrdne! seetõttu oligi alguses ikka väga keeruline kaarti ja loodust omavahel kokku panna. kaardil näiteks oli täpselt samasuguste joonte ristmik, metsas aga kruusatee ja liivase tee ristmik.
õnneks mõõtkavaga suuri muresid ei olnud ja karujärve tagasihoidlik reljeef ei teinud väntamist ka eriti raskeks. kohati oli ülipehmet liiva ja saepuru, aga sadulast maha tulin kahe päeva jooksul vist ainult ühe korra.
Maretit edestasin koguni kahel etapil (kes ei tea, etapp - lõik ühest punktist teise) :P aga ühes kohas tegid need kuulsad saaremaa külmkingad/kingid/kingud mulle ära. eksitasid põhjalikult suunaga, nii et kaotasin ca 10 min.
aeg 00:57:05; TE 5,0; 175; 187; 760 kcal.


pühapäeval oli tavarada (Mareti sõnade järgi küll lühendatud tavarada).
sel päeval olid pikemad punktivahed ja ka rohkem rajavalikuid. ühes kohas põrusingi, asfalttee asemel eelistasin otsemat metsateed, mis aga oli väga aeglane. eelviimases punktis jällegi tsipa eksimist ja kaotust 4 min. sel päeval olin viimane (viies), aga sugugi mitte kõikidel lõikudel (1 kord kolmas ja koguni 2 korda teine).
aeg 1:49:50; TE 5,0; 168; 180; 1406 kcal.kaart oli kahepoolne, vahepeal pidi ümber keerama.


üldiselt enda võistlemisele annan hindeks 4. kui poleks olnud kummalgi päeval eksimist, oleksin rahule jäänud. mulle väga meeldis ja tundus, et saan hakkama küll. teeksin sellist asja iga nädal. Taaniel kiitis, et "punktivõtmisega vist probleeme pole" ja esimese korra kohta kohe väga hea :D
Randy näpunäiteid:
* S-kujuline trajektoor ei toida. * isegi kui ristmike kaudu saab lühema teega, tuleks eelistada pikki sirgeid lõike, sest keeramistel kiirus väheneb. * punkti läbida nii, et ühelt poolt tuled ja teisele lähed, vältida seismajäämist ja ümberkeeramist.
pildid, Tiit Tilk (ka postituse esimene foto temalt).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar