esmaspäev, 14. veebruar 2011

TM Avatud Rada

niisiis, sel aastal valisin teadlikult avatud raja, mitte päris maratoni. ma arvan, et see on hea valik, kui tahad ikkagi suusatada ja mitte pidurdada-trügida-pidurdada (kui sa just esipaarisaja sees ei sõida).
magasin õudsalt halvasti, kell 5 olin juba üleval ja jäingi vähkrema. buss läks kell 7. see ühisbuss on täitsa lahe, pealegi on tehvandil nüüd soojad ruumid, kus passida ning rohkelt on sooje kohti, kus pissida.
stardis oli külma -19 ja lõpuks kerkis vist -16 peale. õnneks oli tuult väga vähe ja päikegi soojendas mõnusalt. pikematel laskumistel (eriti peale harimäge) hakkas aga kohati väga külm - need kohad jalgadel, kus vaid 1 kiht ning sõrmed-sõrmed-sõrmed :( ja üks külmaõnnetus oli veel! mõlemad geelid, mis olid taskus, muutusid söömiskõlbmatuteks jääpulkadeks. ei tea, kuidas need tippsportlased oma numbri külge õmmeldud geelidega hakkama saavad? õnneks sain Allan Oraselt ühes tp's head nõu - geel tuleb pista sooja joogi sisse. Oras oli üldse üks toredamaid asju sel sõidul, alati leidis mõne hea sõna kui minust mööda sõitis. (ja mööda sõitis ikka päris mitu korda :P) ja paar km enne lõppu, kui ma juba üsna kustunud olin, andis ta mulle oma geeli. aitäh!
aga sõidust kah. no ütleme nii, et ma ei ole eriliselt rahul, aga ka mitte eriliselt pettunud. minu eesmärgiks oli parandada eelmise aasta aega 1:30 võrra, aga natike jäi puudu. kuidas nüüd viisakalt öelda... suusad olid kehvasti määritud :( suusavennad on varem teinud supertööd, kuidas siis seekord niiviisi? laugematest mägedest pidin end jõuga alla lükkama. tehnika jäi poolikuks, sest suusa võttis keset sammu kinni. oli näha, et ka teistel oli sama probleem, aga oli ka neid, kel libises hästi.
rahul olen sellega, et teise poole distantsist sõitsin ca 13 minutit kiiremini. veel olen rahul sellega, et suutsin järgida A. ühte peamist nõuannet - tehnikaid vahetada (et mitte nühkida kogu aeg paaristõuget või vahelduvsammu).
mis veel. esimest korda hakkasid säärelihased suusatamisel krampi minema, seda eriti vahelduvsammu sõites. tp'des oleks võinud olla rosinaid. enne hellenurmet hakkas kõht lausa korisema, nii suur energiapuudus oli.
aga üldiselt ma arvan, et ka järgmisel aastal valin pigem avatud raja.
mina olen vasakpoolne.
**********
teisipäevases postimehes on artikkel just minu olukorrast:
"
ei arvestatud ka ekstreemse külma ilmaga kaasuva kõrgema energiavajadusega, mis viis erakordse väsimuseni ja katkestamiseni. Külmad ilmad tekitavad ka lisaprobleeme suuskade määrimisel (vähe kogemusi, libisemine vilets), kõik see tõstab energiakulu.
Vaatamata kiirabitöötajate keelitusele keeldusid nii mitmedki külmunud sõrmedega spordihullud rajalt maha tulemast. Esmaspäeva õhtuse seisuga olen saanud kolm teadet sellest, et kellegi varbad või sõrmed on mustad.
Kaalutle kahe kindapaari kaasavõtmist ja väldi kinnaste märjaks saamist toitlustuspunktides juues ning kinda käest võtmisel käe kiiret külmumist. Nagu teame, käed kipuvad külmuma just laskumistel."

2 kommentaari:

  1. ai, said külmaga tõsisemalt liiga?

    tegelikult repliik su avalehel asuva kolmeosalise triatlonikoomiksi pihta, igal korral ajab muigama. ja tekitab tahtmise triatloni teha, et oleks põhjus see omale särgirinnaesisele trükkida lasta ;)

    VastaKustuta
  2. õnneks tõsisemalt ei saanud, vaid järgmisel päeval oli paar kohta valus. tagantjärgi muidugi ei jõua oma lollust ära kiruda - põlvedel vaid 1 kiht, kindad samad mis -5 kraadi puhul...

    aga sellised särgid on täitsa olemas :D http://www.idothattees.com/

    VastaKustuta