esmaspäev, 22. veebruar 2010

tartu maraton 63 km

valisin musta mütsi.
hmmm, kuidas alustada.... tuleb vist alustada möönmisega, et eesmärk jäi täitmata. tahtsin sõita alla 7 tunni, aga jäin 2 minutiga jänni. samas jäi palju võimu realiseerimata, võhma piisas kuni lõpuni ja lihased olid pärast minimaalselt haiged.
aga loll kes vabandust ei leia! ja ses osas ma küll loll pole, leian kohe mitu vabandust :P kui vaadata seda, kuidas mitmed kogenud osalejad sõitsid hulga aeglasemalt kui tavaliselt, siis tuleks vist järeldada, et esimeseks korraks käib kah. Triin tegi lausa sellise analüüsi, kus arvutas välja, et "tänu" kehvale rajale ja aeglaste inimeste rohkusele oli tema tulemus 9% oodatust kehvem. oma peamiste vabandustena toongi välja kohutavalt halva raja ja inimummikute tiheda esinemissageduse. tegelikult - kohati rada ei olnudki, minu meelest oli rajameistriks seekord lihtsalt rivi esimene suusataja. ja nn. kobasid suusatajaid oli ka liiga palju. jajah, loomulikult on positiivne, et nii palju inimesi harrastab ja ma ise olin ka aasta tagasi koperdaja, aga no tõeliselt halb on terve distantsi vältel tegeleda peamiselt pidurdamise, möödumise ja ruumi otsimisega. arusaamatu minu jaoks on see, et ilusatel laugetel nõlvadel oli enamus inimesi sahka pannud ja üleüldse laskumised olid mu jaoks pingelised. suusad libisesid hästi ja asend on mul kah korralik, seega sõitsin kogu aeg teistele selga ja pidin palju pidurdama.
starti ma hilinesin. esiteks seetõttu, et auto hilines ca 30 min, mis pidi mind tartust peale võtma. siis loomulikult ei saanud me korralikult parkida ja hakkasin jalgsi stardi poole vantsima. keegi polnud mulle öelnud, et parklast viib buss starti. ütleme nii, et kui kõlas stardipauk, siis ma alles otsisin wc'd. matuni oli täielik tammumine, prillid läksid uduseks ja lükkasin need eest ära. vasak silm läks päris hulluks, matul otsisin arstitelgist abi. ma eriti ei uskunud, et neil silmatilku on, palju loogilisem on ju see, et neil on varustuse hulgas elektrishokiaparaat, mitte miskid närused tilgad. aga au ja kiitus, tilgutatud ma sain! suusk libises hästi aga pidamine jättis tsipa soovida, jalg ei saanud anda nii korralikku tõuget ja nõlvadel lipsas tagasi. andes või kuutses lasin pidamismääret alla panna, see aitas natuke. aga noh, sinna mu minutid kulusid.
ja veel ühest asjast tahtsin kirjutada :) mul on mingi kummaline komme tähele panna, mis rajal maas on (peale sodi). eile oli maas ca 10 mütsi, 1 paar saapakatteid, kindlasti üle 20 korraliku joogipudeli ja 1 karihiir. surnud.
pulleritsu blogist leidsin sellise toreda tabeli, kus on näidatud vahepealsed ajad ja kohad. sellest selgub, et:
matule (12 km) jõudsin 1:22:43 ja olin 4465.
harimäel (vist 17 km) 4523.
kuutses (32 km - pool distantsi) 3:40:41 ja 4410.
peebul (39 km) 4320.
palul (46,6 km) 4255.
hellenurmes (53,5 km, finishini 10 km) 6:02:53 ja 4191.
finishis 7:02:43 ja kohaks 4118. nagu näha, tugev lõpuspurt :P

TE 5,0; keskmine 158; max 183; energia 5124 kcal.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar