Neljapäev, 23. mai 2013

Värskas oli üks lahe võistlus!

eelmisel reedel kell 17 startisin SK Metsasõbrad korraldatud multispordivõistlusel. esiteks, minu meelest natsa kummaline aeg, täpselt tööpäeva lõpus, mistõttu paljud muidu huvilised tuttavad ei saanud tulla. teiseks, asja kohta oli kuidagi vähe infot, ei osanud midagi arvata-oodata.
kaaslasteks sain Manni ja Marta. eks ma vahepeal küll arvasin, et mis mõttega ma selliste siresäärtega ühes tiimis olen, niikuinii ma ei jaksa nende tempos püsida ja üleüldse. ja noh, eks ta nii umbes oligi :P
võistluskeskus oli Õrsava järve ääres RMK metsamajades. kõik 16 tiimi lasti kaldalt korraga lahti, härjad mehed muidugi panid kohe vee vahutades kanuuga padavai minema. kanuukaarti ma siia üles ei pane, põhimõtteliselt aerutasime siksakis üle järve. oli näha strateegiat, et üks liige pandi kaldale, see võttis punktid siin ja seal ning kaks liiget aerutasid vahepeal kanuu teise punktini. aga kuna me arvasime, et nõrgukestel naistel on kolmekesi kergem ujuvvahendit taltsutada, siis võtsime kõik punktid kanuust. 
igatahes, peale 4. punkti pidi asuma juba jalgsietapile. vot seal oli küll nii, et hoidsin küünte ja hammastega kinni, et Mannil ja Martal sabas püsida. keel suulakke kuivanud, suunataju kohati kadunud. sellepärast ma kaardile väga täpselt meie trajektoori pole suutnud joonistada, metsas jõudsin vaadata peamiselt teiste eemalduvaid selgi...
siis pidi veel tsipake kanuutama, aga mul juba silm säras, sest kõige hullem - jooks - oli möödas ja ees minu maiuspala - ratas. vahepeal tegime ka lisaülesannet, kus teenisime 6 trahviminutit. täiesti teenitult, sest suutsime kümnest puupakust ära tunda vaid kuuse, kase, männi ja kadaka. häbi-häbi. aga see 6 minutit oli ses mõttes ok, et selle ajal planeerisime rattarada ja puhkasime niisama jalga. julgeksin väita, et meie edu tuligi rattaetapil (ja etteruttavalt, ka viimasel valikul). võib vaid oletada, et oleksime võitnud paar minutit, kui oleksime teinud paar valikut, mis mulle tundusid kiiremad: joon-o lõpus läheneda punktile 27 ida poolt, sest siis on üks keeramine vähem; ja etapp 28-29 minna lääne poolt suure tee kaudu, kuna kaldaäärne rada oli suht aeglane.
ma usun, et viimane valik-o oli Marta lemmik :P seal nimelt pidi valima, kas võtta 2 punkti siinpool metsas või 2 punkti sealpool metsas või 1 punkt üle järve ujudes. loogish ju et me ujusime!
kogu rada oli ma ütleksin et o-tehniliselt suht lihtne. aga värska on ilus kant ja korraldus oli hea. tulemused ja pildid Peko lehel. loodetavasti järgmisel aastal jälle!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar