pühapäev, 17. aprill 2011

XT-kevadseiklus Saarjärvel

kuna pakuti suurepärast võimalust osaleda üritusel tasuta, võtsimegi Eva ja Helenaga asja ette. aga häbi-häbi kõigile neile, kes pelgasid külma ja vihma ja lund ja kärnas kärssa! kui on ikka vaja metsa minna, siis pole ilm küll takistuseks :P
meil polnud konkreetselt eesmärki, et üritada hirmsasti kihutada või midagi. tundus, et kellelgi erilist võidutuhinat polnud. õnneks võeti vastu minu ettepanek, et võimalikult vähe jookseme ja istume rattale ümber suht alguses. oskasime tekitada suurepärase tööjaotuse - mina tegelesin kohe algusest peale rattakaardiga, planeerisin rada ja uurisin punkte. jalgsikaarti ma üldse ei võtnudki, seetõttu ei oska ma kommenteerida meie valikuid ja trajektoore esimesel poolel.

rattakaart tundus suht kerge, paar punkti (51-43) allservas ja loodeosas välistasin kohe. planeerisin raja teede laiuse järgi, selgelt oli meeles Randy soovitus et isegi kui kitsam rada tundub lühem, tuleks eelistada parema sõidetavusega teed. seda järgides tegin omameelest tupsununnu raja, mis paraku aga ei realiseerunud. alguses läks kõik väga hästi, võtsin punktid 29->49 kiiresti ja suuremate probleemideta. punkt 57 oleks küll sobinud rohkem suusaetapile, aga no tont temaga :) aga punktide 22  ja 44 kandis hakkas meile terenduma üks ebameeldiv perspektiiv. nimelt - kaardil olid sealkandis suurepärased laiad ja sirged teed, tegelikkuses aga mudaväljad ja vesiliivad. kõik, kes vastu tulid, isegi mitte ei naeratanud vaid keskendusid 110% väntamisele. pikk sirge tee punktist44 kagusse oleks joostes tunduvalt kiiremini läinud. seetõttu jäid ära punktid 30-21-38-54, mis muidu olid lihtsad ja loogilised. võtsin päikeseloojangu maja ja punkti 46 ning lootsin et headel teedel ja lähestikku asuvad 36-47 tulevad ka meie kontole, aga paraku surid Eva ja Helena ratta lõpus nii ära, et solidaarsuse mõttes ei hakanud ma ka üksi kimama. 
ahjah, oleks võinud olla rohkem lisaülesandeid.
ma nüüd tahaks siinkohal edasi anda ühe oma peamise emotsiooni, mis mind rattaetapil valdas: oi ma olen tugev!!! :P ausõna, endale tuli ka üllatusena, et väntad ja väntad, aga jalg kestaks küll ja veel. no olid jah teed mudased ja pehmed ning lõpus oli keegi liimi maha kallanud (Elo sõnad :D), aga see pole ju mingi takistus vaid puhas rõõm!
ajaloolise tõe huvides tuleb mainida, et minul olid ainsana klipid (väga õige otsus); pealegi tundub, et mulle sobib õudsalt hästi SIS mustsõstrageel. sõin seda ka talvel mingil suusamaratonil ja efekt on vägagi tuntav. seekord kogu 5 tunni jooksul ca 1,5 l energiajooki ja 1 geel, tundsin end suurepäraselt. 
kokkuvõttes naistest 2 koht, üldkokkuvõttes 34. kui oleksime tsiiiipakene lõpus pingutanud, oleks tulnud 7 punkti lisaks ja umbes 27 koht. see korra kripeldas, aga muidu olen üsna rahul.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar